Barca kaptanı Piqueden itiraf: Üzgünüm ama biz artık buyuz!

Paylaş

Barcelona kaptanı Gerard Pique, Luis Suarez, Antoine Griezmann Lionel Messi, Miralem Pjanic gibi isimlerin ayrılmasının ardından takımın seviyesinin düştüğünü kabul etti. Bayern Münih’e 3-0 kaybedilen maçın ardından konuşan Kaptan Pique, “Biz artık buyuz” dedi.

İşte Pique'nin sözleri:

Paylaş

İşte Pique’nin sözleri:

Mağlubiyetten ötürü üzgünüz ancak biz artık buyuz. Bugün 18 yaşlarında çok genç 4-5 oyuncu forma giydi. Bu takımın her kupayı kazandığı en favori dönemleri de oldu ancak şu anda durum bu. Bizim gerçeğimiz bu, gerçekçi olmak durumundayız. Bu sezon çok zor olacak ve belki de karmaşık duygular yaşayacağız. Sezonun favorilerinden olmadığımızı düşünüyorum ancak geçen sene de Chelsea favori değildi. Sonuna kadar rekabet edeceğiz.

Sergi Roberto'nun ıslıklanması hakkında

Paylaş

Sergi Roberto’nun ıslıklanması hakkında

Pique, genç oyuncu Sergi Roberto’nun oyundan alınırken ıslıklanmasına da değindi. Pique, “Islıkları duyunca çok üzüldüm. Sergi muhteşem bir insandır ve çok da iyi bir futbol. Bunu hak ettiğini düşünmüyor. O bir sağ kanat oyuncusu değil ama buna rağmen canla başla mücadele ediyor. Fedakarlık yaparak bu takım için savaşıyor ama tepki görüyor. Acı verici” dedi.

Paylaş

“Pique haklı”

Takımın teknik direktörü Ronald Koeman ise Kaptan Gerard Pique’nin yaptığı “Bu sezon bizi zor bir yıl bekliyor” açıklamasının kendisine sorulması üzerine “Pique’ye kesinlikle katılıyorum. Gerçekçi olmak zorundasınız. Daha iyi rekabet etmek isteriz ama elimizde olan şu anda bu. Rakibimiz uzun süredir beraber oynayan oyunculardan kurulu, biz ise çok sayıda genç oyuncuyla oynuyoruz. Kabullenmek zor ama çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Koeman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir