BİM, A101, ŞOK çalışma saatleri | Bugün ve hafta içi BİM, A101, ŞOK market kaçta açılıyor, kapatıyor, kaça kadar açık?

Bakkal ve marketler aracılığıyla alışverişlerini yapacak olanlar bu işletmelerin çalışma saatlerini araştırmayı sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı haziran ayının başında ay boyu geçerli olacak tedbirlerin yer aldığı genelgeyi paylaşmıştı. Genelgede bu işletmelerin çalışma durumlarına ilişkin bilgiler de yerini aldı.

HAFTA İÇİ MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPATIYOR? BİM, A101, ŞOK KAÇA KADAR AÇIK, NE ZAMAN KAPATIYOR?

Kademeli normalleşme döneminde hafta içi market çalışma saatleri 09.00-20.00 şeklindeydi. Haziran ayı normalleşme takvimine göre yeni çalışma saatlerinin 08.00-21.00 olarak güncellenmesi bekleniyor.

BİM, A101, ŞOK gibi zincir marketler de dahil olmak üzere marketler hafta içi açık olabilecekler. Bazı marketler hafta içi saat 20:00’ye kadar açık olurken bazı marketler ise 21:00’e kadar hizmet vermeye devam ediyor.

Hafta sonu Pazar günü için geçerli olan uygulamayı belirten ilgili madde ise şöyle: Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir