Deniyormuş gibi yapıp 8 bin liralık ayakkabıyı çaldı

Ayakkabı denemek için mağazaya girdi. Kendi ayakkabılarını bıraktı, yenisini giyip mağazadan çıktı. 14 yaşındaki şüpheli, İstanbul Sarıyer’de bir alışveriş merkezinde bulunan lüks ayakkabılar satan mağazaya girdi. 8 bin lira değerindeki ayakkabıyı deniyormuş gibi ayağına giydi. Daha sonra görevlilerin yanından uzaklaşmasını fırsat bilerek eski ayakkabılarını mağazada bıraktı, denediği ayakkabılar ile oradan uzaklaştı. O anlar, mağazanın güvenlik kameralarına yansıdı.

Hırsızlığı fark eden mağaza görevlileri polise haber verdi. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş büro Amirliği ekipleri, yaptıkları incelemede zanlının mağazadan çıktıktan sonra taksiye binerek uzaklaştığını tespit etti. Ekipler taksinin plakasını belirledikten sonra taksi Şişli’de durduruldu.
Takside bulunan E.S. gözaltına alındı. Polis ekipleri zanlının üstünü aradı. Ceplerinden AVM’den çalınan parfümler de çıktı. 14 yaşındaki zanlının çaldıkları sahiplerine teslim edildi. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir