Hayatını kurtaran doktoru bıçaklamıştı… İfadesi ortaya çıktı

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli asistan hekim Ertan İskender, 27 Mayıs’ta hastası Bayram N’nin bıçaklı saldırısı sonucu elinden ve sırtından ağır yaralanmıştı. Gözaltına alınan saldırgan çıkarıldığı mahkemece, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklandı. Saldırgan Bayram N.’nin ifadesinde hastane yönetimini suçlayıcı iddialarda bulunduğu ortaya çıktı.

Bayram N, ifadesinde geçirdiği kaza sonrası hastanenin ortopedi servisinde tedavi edildiğini, ayak parmaklarının kesildiğini belirtti.
Tedavi sürecinde psikolojisinin bozulduğunu ve psikiyatri servisinde de tedavi gördüğünü anlatan şüpheli, olay günü bacağındaki ağrılar nedeniyle hastaneye başvurduğunu söyledi.

Hastanede doktorların kendisine, “Ortopedi servisinde seninle ilgili yapılacak bir şey yok. Fizik tedavi görmen gerekiyor. Fizik tedavi görmezsen ayağın kesilir.” dediğini ileri sürdü ve “Yanlış tedavi sonrası ayağımı da keseceklerdi. Bunu duyunca kendimi kaybettim. Tartışma yaşandı. Ben de kendimi savundum.” ifadesini kullandı.

Soruşturma kapsamında incelenen hastanenin güvenlik kamera kayıtlarında, şüphelinin savunmasında iddia ettiği tartışmaya ilişkin bir tespit yapılamadığı öğrenildi. Savcılık, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, doktor Ertan İskender’in, saldırı sonrası elinde kalıcı hasar oluşup oluşmadığının tespiti ve genel sağlık durumunun rapor halinde gönderilmesi için müzekkere yazdı. 

İskender’in tedavisinin ardından ifadesinin alınacağı ve gelen rapora göre saldırgan şüpheli bayram n. hakkında iddianame düzenleneceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir