Libyalı kalp doktoru dolandırıldı

İrtibata geçtiği Libyalı doktora banka hesabı açtırdı. Ardından imzasını taklit ederek hesabını boşalttı. Paranın izinin sürülmemesi için ise farklı hesaplara havale yaptırdı.

Her şey 2020’de Libyalı kalp doktorunun İstanbul’a gelmesiyle başladı. Bir bankanın sonradan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alan Suriyeli çalışanı, doktorla irtibata geçti. Yapacağı yatırım için yardımcı olacağını söyledi.

Libyalı doktor da yardım talebini kabul edince plan devreye sokuldu. Dolandırıcı önce çalıştığı bankada doktor adına hesap açtırdı. Ardından o hesaba 200 bin dolar yatırması gerektiğini söyledi.

Parayı yatıran doktor bir süre sonra Libya’ya geri döndü. Tekrar İstanbul’a geldiğinde ise ne banka çalışanına ne de parasına ulaşabildi. Doktor durumu hemen polise bildirdi. Polis hesap hareketlerini incelemeye aldı.

Elde edilen deliller üzerine operasyon düzenlendi. Banka çalışanıyla birlikte 7 şüpheli gözaltına alındı. Ancak paranın izine ulaşılamadı. Banka çalışanının vurgun yaptıktan sonra bankadaki işinden ayrıldığı belirlendi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir