Sokağa çıkma yasağı (hafta sonu) ne zaman kaldırılacak? Pazar kısıtlaması kaldırılacak mı?

Sokağa çıkma yasağı kaldırılacak mı sorusu son gelişmeler ile gündemde yer almaya devam ediyor. 10 Haziran Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan kabine toplantısında pazar sokağa çıkma yasağıyla ve diğer yasaklarla ilgili önemli kararların alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın , “Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak” dediği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu açıklamayla milyonların merak ettiği normalleşme için 21 Haziran’ı işaret göstermişti. Ancak önümüzdeki hafta yapılması beklenen toplantının erkene çekilerek 10 Haziran Perşembe günü gerçekleşeceği bildirildi. Tüm Türkiye Kabine Toplantısı ile alınan yeni kararları öğrenecek.

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BİTECEK Mİ?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 22.00-­05.00 saatlerinde; pazar günleri ise cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayacak ve pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı bildirilmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, NATO Liderler Zirvesi nedeniyle 10 Haziran Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan başkanlığında toplanacak. Bu toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor. Pazar günü sokağa çıkma yasağının durumunun resmi açıklamalar ile yarın netleşmesi ön görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir