SON DAKİKA: Yukarı Afrin Barajı açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Sulama yatırımlarında hala kat etmemiz gereken mesafe olduğunu biliyoruz, ancak şu ana kadar kurduğumuz alt yapının ehemmiyetinin de farkındayız. Özellikle GAP bölgemizdeki sulama yatırımlarını akılcı bir proje yönetimi şile hızlı bir şekilde tamamlayarak meyvelerini almaya başlayacağız.

Dünyanın her alanında olduğu gibi su yönetimi konusunda da yeni bir evreye girmeye başladığı şu dönemde elimizdeki imkanları en iyi şekilde değerlendirmekte kararlıyız.

Ülkemizdeki konutların 3’te 2’sinden fazlasına denk gelen 12 milyon konut bizim dönemimizde inşa edilmiştir. Bunların 1 milyonu da doğrudan TOKİ tarafından yapılmıştır.

Verdiğimiz kararlı mücadele ile Türkiye’yi terör örgütlerinin ve suç çetelerinin pençesinden kurtardık.

Ülkemizin nereden nereye geldiğini vicdan sahibi herkes kabul eder, hizmet eden izzet bulur anlayışı ile 81 vilayetimizin tamamına sürekli yeni eserler kazandırmak için çok daha fazla çalışacağız.

Türkiye 2023 hedeflerine yaklaştıkça daha iyi anlaşılmaktadır, salgın döneminde sağlık altyapımızın önemine hep birlikte şahit olduk. İnşa ettiğimiz barajların önemini de iklim değişikliğinin etkisi arttıkça beraber göreceğiz.

Eski Türkiye alışkanlıkları ile milletimizin demokratik kazanımlarına göz dikilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kirli gündemlerle ülkemizi eski istikrarsız günlere geri döndürmeye çalışanlara itibar etmeyerek yolumuza devam edeceğiz.

Kendimizle birlikte coğrafyamızdaki tüm dostlarımızın ve kardeşlerimizin de umudu olan büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını tamamlama konusundaki kararlılığımız katidir.

Açılışını yaptığımız Yukarı Afrin Barajı’nın Kilis’imize Kilislilere hayırlı olsun diyorum, emeği geçenleri tekrar tekrar tebrik ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir